افزایش ممبر واقعی در کانال تلگرام

افزایش ممبر واقعی در کانال تلگرام، باعث اعتبار بالاتری خواهد داشت


به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ یکی از رسانه های مهم و پرکاربرد امروز ما ایرانی ها شبکه اجتماعی تلگرام  است که مورد استقبال ده ها میلیونی مردم کشورمان قرار گرفته است.
 
بر همین اساس بسیاری افراد با استفاده از امکانات این نرم افزار مانند کانال و گروه به عنوان یک رسانه از آن بهره می برند. کانال به عنوان یک رسانه یک طرفه استفاده های متعددی از نظر خبری ، اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و ... دارد که اعضای این شبکه اجتماعی برای نیاز های خود عضو این کانال ها میشوند.
 
چیزی که مسلم است هر چه تعداد اعضا یا ممبر کانال بیشتر باشد اعتبار بالاتری خواهد داشت. و این اعتبار امتیازات و ظرفیت های مختلفی خصوصاً در زمینه اقتصادی و همچنین تاثیرگذاری اجتماعی ایجاد میکند.
 
از همین رو مدیران کانال ها به فکر بالابردن اعضای خود و در نتیجه به دنبال روش های عضوگیری واقعی برای کانال خود هستند .

برای آشنایی با روش های مختلف عضو گیری  و اصول کانال داری با این مطلب همراه باشید.
 
 
اصول کانال داری  :

مدیران کانال ها باید بر هر دو نکته زیر توجه داشته باشند

    قدم اول : عضو گیری
    قدم دوم روش حفظ اعضا

xrRrYzJEi3


 افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام + آموزش

    قدم اول: روش های که میتواند عضو کانال شما را افزایش دهد.

 
نکته مهم : همانطور که گفتیم شما وقتی میتوانید عضو واقعی بگیرید که نیاز و علایق  مخاطب خود را به بهترین وجه برآورده کنید .
 
1- تولید محتوای مفید متناسب با نیاز های روز مخاطب
برای این کار باید نیاز های  روز جامعه ای که میخواهید از آنجا عضو بگیرید را بشناسید  و بر اساس آنها محتوا تولید کنید. این جامعه میتواند یک شهر ، یک سازمان ، یک یا چند استان  ، یک مذهب ، یک کشور و ... باشد
 
 
2- عدم تغییر موضوع کانال و تناسب نام کانال با مطالب
وقتی کانالی را میسازید از ابتدا فکر و برنامه ربزی لازم را انجام دهید که چه موضوعاتی را میخواهید ارائه کنید و از تغییر موضوع یا واگذاری کانال برای هدفی غیر از اهداف اعلام شده به شدت خودداری نمائید زیرا موجب ناخرسندی مخاطبین و خروج آنها خواهد شد.لینک کانال را هم به هیچ عنوان تغییر ندهید.
 
 
3- استفاده کامل از 200 نفر اول برای عضو کردن توسط سازنده کانال
سازنده کانال میتواند تا رسیدن اعضا به 200 عضو ، افرادی را که میخواهد از دفترچه تلفن خود عضو نماید پس از این فرصت برای رسیدن سریع به 200 نفر استفاده کنید و ترجیحا افرادی را عضو نماید که توانایی ترغیب دیگران برای حضور در کانال شما را داشته باشند.
 
 
4- حتما کانالی که می سازید عمومی یا  Public باشد فقط کانال های عمومی در جستجو قابل مشاهده هستند.
 
 
5- استفاده از لینک یا یوزرنیم کوتاه برای کانال اگر یوزرنیم یا لینک عضویت کانال شما کوتاه  و قابل حفظ کردن باشد میتواند موجب  آسان بودن عضویت در کانال شما شود.
 
 
6- استفاده از لینک های سوالی برای عضویت افراد در کانال لینک های سوالی یا Join Chat به لینک هایی میگویند که عموما مخصوص کانال های private یا خصوصی است  که برای دریافت این لینک کافی است در قسمت پروفایل کانال ، به بخش ویرایش یا Edit رفته و برای چند لحظه کانال را  private  نموده سپس پس از کپی کردن لینک دوباره به حالت Public یا عمومی بازگردانید.
 
 تفاوت این لینک با لینک اصلی یا یوزرنیم کانال شما در این است که کاربر با کلیک بر روی آن اول باید عضو کانال شود بعد مطالب را ببیند ولی لینک اصلی یا یوزرنیم کانال باید بعد از ورود دکمه Join را بزند تا عضو شود.
 
 
7- درج آدرس کانال پایین هر مطلب
 
آدرس کانال خود را به تناوب هم از آدرس یوزرنیم و هم آدرس سوالی یا Join Chat در انتهای مطالب خود استفاده کنید تا پس از فوروارد شدن در گروه ها و کانال ها دیگر موجب تبلیغ  و امکان عضویت در کانال شما شود.
 

 8- تبادل لینک با کانال های پر مخاطب
 
تبادل لینک با کانال های پر مخاطب میتواند موجب شناخته شدن کانال شما و همینطور موجب نوعی اعتبار به آن شود. البته ممکن است این موضوع نیاز به هزینه کردن هم داشته باشد. از افراط در تبادل لینک به شدت پرهیز کنید.
 

z7TDg8Fctu

 
 
9- تبلیغات در سایت ها و فضای مجازی
اگر دارای سایت هستید یا در هر جایی که میتوانید  حتما بنر تبلیغاتی کانال را با لینک قرار دهید. این خود هم تبلیغ است و هم موجب سهولت عضویت در کانال شما میشود
 
 

 

    قدم دوم : حفظ اعضا

sfPxWvjMJF


مهمتر از عضو گیری حفظ اعضاست که خود میتواند موجب حضور اعضای جدید شود. همچنین گفتنی است  برخی از روش های عضو گیری و حفظ اعضا مشترک هستند .
 

 
10- مدیریت صحیح و متناسب کانال در تعداد روزانه و مطالب تولیدی
 سعی شود نه تعداد مطالب روزانه زیاد باشد و نه خیلی کم و همچنین مطالب در طول روز با فواصل زمانی تقسیم شده و  نه به صورت ساعتی زیاد و ساعتی کم ارسال شود.
 
 
11- تولید محتوای جذاب و  مختصر و مفید
هر چه مطالب کانال تولیدی و جذاب باشد هم موجب حضور  عضو جدید و هم حفظ اعضا میشود. برای مثال استفاده از تصاویر ، عکس نوشته ، فیلم های کوتاه و آموزنده و مانند آن بسیار موثر خواهد بود.
از ارسال مطالب بلند به شدت پرهیز کنید چون خوانده نخواهد شد. و نیز با استفاده از شکلک های زیبا مطالب را چشم نواز کنید ،البته باز هم افراط نکنید.
 
 
 12- تولید محتواهای اختصاصی کانال
 در صورتی که محتواهایی اختصاصی و جذاب توسط مدیران ایجاد شود ، موجب جذب به کانال خواهد شد . مانند ویدئو های آموزشی ، مسابقات و جوایز و تخفیف ویژه برای اعضا در موضوعات مختلف و مانند آنها موجب جذب مخاطب و حفظ اعضا میشود.
 
 
13- پشتیبانی کانال توسط یک سایت
اگر کانال ما دارای یک سایت اینترنتی پشتیبان باشد که مطالب تولیدی در آن هم موجود باشد موجب بالاتر رفتن اعتبار کانال شده و میتواند مطالب طولانی تر به لینک در سایت ارجاع شود. همچنین به وسیله لینک از سایت میتواند تصاویر پیش نمایش برای مطالب خود داشته باشید.با توجه به اینکه میزان کپشن متنی در زیر عکس ها محدود است.
 
 
 14- راه های تعامل اعضا با مدیران کانال
حتما راه های مختلف تعامل اعضا با مدیران را قرار دهید و از نظرات اعضا استفاده کنید.به شدت در حفظ اعضای کانال تاثیر به سزایی دارد.
 
راه هایی که در بالا گفته شد میتواند هم موجب اضافه شدن ممبر یا عضو کانال و همچنین حفظ و عدم کاهش اعضا میشود.

هدف در این گزارش افزایش اعضای واقعی کانال بود اما با وجود آنکه به هیچ وجه توصیه نمی شود میتوانید برای اضافه کردن اعضای جعلی از برخی ربات ها مانند "  @tchannelsbot " یا سایت های فروش این گونه اعضا نیز استفاده کنید.
 
نکات بسیار مهم برای افزایش ممبر واقعی در کانال تلگرام

کاربران باید توجه داشته باشند افزایش ممبر واقعی در کانال تلگرام میتواند امتیازاتی را که گفتیم برای کانال تلگرامی شما ایجاد کند و گرنه افزایش ممبر به صورت جعلی در کانال تلگرام  میتواند به صورت بالعکس نیز عمل کند و بازدید های بسیار کمتر از تعداد اعضا موجب  بی اعتباری و خروج ممبر واقعی از کانال تلگرام شما شود.

همچنین اگر به جای افزایش ممبر واقعی به سایت های فروش عضو که تنها مدتی کوتاه حضور ممبر در کانال تلگرام شما را تضمین میکنند و در نتیجه خروج سریع اعضای زیادی به صورت یکجا و در زمان کوتاه از کانال ،  باز هم موجب بی اعتباری و بعضا ضربه سنگین به تعداد ممبر واقعی در کانال تلگرام شما  خواهد شد.

نویسنده : وب مک
تاریخ : 1396/05/04
0.0
تعداد بازدید : 2553
تعداد کامنت : 0