مطمئن ترین نحوه چک کردن موبایل قاچاق در طرح رجیستری با کد IMEI

مطمئن ترین نحوه چک کردن موبایل قاچاق در طرح رجیستری با کد IMEI

پیش از آن که در مورد طرح رجیستری گوشی صحبت کنیم بایستی بدانید که این طرح صرفاً برای گوشی هایی مؤثر است که تا کنون سیمکارتی را تجربه نکرده اند و در واقع، هنوز خریداری نگردیده اند.

چنان که آگاهید، هر گوشی دارای کدی منحصر به فرد به نام IMEI می باشد. در این طرح، آن زمان که سیم کارتی درون یک گوشی قرار داده می شود، اپراتورِ سیم کارتِ مربوطه IMEI گوشی را بر طبق فهرستی که در گمرک کشور به ثبت رسیده بررسی کرده و اگر مشخص گردد که گوشی مورد نظر به صورت قانونی به کشور وارد شده، اپراتور امکان استفاده از آن را برای کاربر فراهم می سازد. به عبارت بهتر، اگر گوشی ای که قصد خرید آن را دارید بتواند با یکی از سیم کارهای اپراتورهای کشور فعالیت کند، در واقع مشکلی وجود ندارد و گوشی مذکور یک گوشی قانونی است.
با این توضیحات، اگر شما نیز کنجکاو شده اید که بدانید گوشی تان قانونی است یا خیر، می توانید کد IMEI گوشی خود را برای شماره ی ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال نمایید.

نکته:
اگر از کد IMEI گوشی خود اطلاع ندارید، می توانید یا این کد را از روی کارتن گوشی بخوانید، یا در زیر باتری و یا با شماره گیری #۰۶#*.

فاز دوم طرح ریجستری :


 حتما می دانید که از 14 آذرماه امسال فاز دوم طرح رجیستری اجرا می شود. در فاز دوم طرح رجیستری تمام موبایل و تبلت های برند اپل شامل خواهند شد. اما یک سوال بزرگ این است که هنگام خریدن موبایل یا تبلت اپل که بشود همان آیفون یا آیپد (!) باید به چه نکته ای توجه کنیم؟ مسلما این که آیا دستگاهی که می خواهیم بخریم در طرح رجیستری ثبت شده است یا نه؟

روش چک کردن طرح رجیستری موبایل و تبلت اپل بسیار ساده است. موبایل خود را بردارید، وارد برنامه تماس شوید و شماره *7777# (ستاره 7777 مربع) را شماره گیری کنید. حالا که وارد طرح همتا شدید، از گزینه 1 استفاده کنید و از شما می خواهد که IMEI دستگاه خود را وارد کنید.

 پس از مدت کوتاهی پیامکی از شماره 7777 (نه هیچ شماره دیگری) پیامی مبنی بر ثبت بودن یا نبودن دستگاه شما در سامانه طرح ریجستری ارسال می شود. همچنین در پایان این پیامک می توانید ببینید آیا این دستگاه قبلا در بازار ایران با سیم کارت روشن شده است یا خیر!

نظر شما درباره طرح رجیستری چیست؟ فاز دوم طرح ریجستری از 14 آذر آغاز شده است، آیا شما بعد از این تاریخ دستگاهی خریده اید؟ نکته بسیار مهم این است که دستگاه های خریداری و فعال شده پیش از این طرح نیازی به فعال سازی یا چک کردن ریجستری ندارند.

 "وب مک، تعالی بخش برند شماست"

برچسب ها : طرح رجیستری موبایل قاچاق کد IMEI
نویسنده : عارف رفیعی
تاریخ : 1396/08/10
5
تعداد بازدید : 7969
تعداد کامنت : 0