۱۰ روش کاهش هزینه های کسب و کار بدون اخراج کارکنان

وب مک ، بازاریابی اینترنتی مشهد: ارائه روشهای کاهش هزینه کسب وکار برای جلوگیری از اخراج کارمندان

 گاهی اوقات پیش‌بینی‌های شما در مورد کسب و کارتان درست از آب درنمی‌آید یا اینکه به زمان طولانی‌تری برای تحقق رویاهای شغلی‌تان نیاز دارید. برای همین مجبور هستید به روش‌هایی برای کاهش هزینه های کسب و کار کوچک تان روی بیاورید تا بتوانید همچنان فعالیت کنید و به کارتان ادامه دهید. کارفرمایان معمولا به اولین گزینه‌ای که فکر می‌کنند اخراج برخی از کارکنان است. اما ما به شما ۱۰ روش کاهش هزینه های کسب و کار معرفی می‌کنیم که نیازی به اخراج و کاهش تعداد کارکنان‌تان نیز نباشد.

۱. به دنبال یک اسپانسر برای پوشش برخی هزینه‌‌هایتان بگردید

خب هر کسب و کاری مخصوصا اگر از یک ابزار اینترنتی مثل سایت هم بهره برد می‌تواند با یک سازمان، شرکت، تولیدکننده یا هر کسب و کار دیگری وارد معامله شود و قرار بگذارد که در ازای پرداخت برخی از هزینه‌هایش توسط آن سازمان از اسم و لوگوی آن سازمان در سایت، کارت ویزیت، تبلیغات و غیره استفاده کند و به نوعی برای آن سازمان تبلیغات رایگان انجام دهد.

۲. یک شریک برای استفاده از فضای اداری‌تان پیدا کنید

خب حالا که باید به دنبال راهی برای کاهش هزینه در کسب و کار خود باشید بد نیست که بخشی از فضای دفتری تان را به یک کاری شبیه کار خودتان اجاره دهید. هم می‌تواند در بحث درآمدی کم‌تان کند هم در برخی هزینه‌ها مثل آب و برق و تلفن و … صرفه‌جوی می‌شود.

۳. تعدادی از کارکنان را به پرسنل دورکار تبدیل کنید

نیازی نیست نیمی از کارکنان را اخراج کنید. اگر امکانش را دارید کافی است به آنها اجازه‌ی دورکاری بدهید. هم کارهایتان از منزل توسط آنان انجام می‌شود. هم برخی هزینه‌های جاری دفتر و بیمه و مالیات برای شما کم می‌شود و هم می‌توانید به خاطر این امکانی که به آنان داده‌اید حقوق کمتری پرداخت کنید و آنها به یک شغل دیگر هم روی بیاورند و درآمد خود را افزایش دهند.

۴.  روی مشتریان وفادارتان سرمایه گذاری کنید

اگر شما خدمت و محصولی به بازار ارایه می‌کنید حتما برخی از مشتریان وفادار خود را هم دارید که می‌توانید از آن بهره ببرید. طبق گزارش بازاریابی بین بخشی ای‌کانسالتنسی- رسپانسیس، ۷۰ درصد از شرکت‌ها گفته‌اند حفظ یک مشتری کنونی کم‌هزینه‌تر از جذب مشتری جدید است. پس روی خدمات بیشتر به مشتریان فعلی تمرکز کنید و پولتان را برای جذب مشتری جدید دور نریزید.

۵. محل و فضای کسب و کارتان را عوض کنید

خب شاید فکر کنید دفترکار شما حتما باید در خیابان فرشته باشد تا مشتری‌های خوبی با دیدن آدرس‌تان سراغ‌تان بیایند. اما همیشه هم اینطور نیست. هزینه‌های اجاره و ایاب و ذهاب را با تغییر محل کارتان کاهش دهید و یک دفتر کوچکتر در محله پایین‌تر بگیرید. اولین ماهی که مبلغ صرفه‌جویی در حساب‌تان باقی بماند می‌فهمید که آنقدرها هم کار بدی نکرده‌اید.

۶. از پرسنل در بخش‌های مختلف کمک بگیرید

اگر پرسنل حسابداری یا پرسنلی از سایر بخش‌ها دارید که می‌توانند به کسب و کار دیگری کمک کنند، می‌توانید با شرکت‌های شبکه ارتباطی‌تان تماس بگیرید و خدمات‌تان را عرضه کنید. یا در عوض، ببینید که شرکت‌هایی هستند که به شما خدمت عرضه کنند. شرکت‌های بزرگ اغلب فعالیت‌هایی مثل حسابداری یا … را برون‌سپاری می‌کنند.
درواقع به جای افزایش تعداد کارمندان، می‌توانید شرکتی بیابید که خدمتی را که نیاز دارید تأمین کند تا آن خدمت را از شما بخرد. این خدمات می‌تواند پشتیبانی از خدمات مشتری، حسابداری و دفترداری، تیم‌های فروش، یا بازاریابی از راه دور باشد.

۷. به جای پرداخت‌های ریالی خدمات ارایه دهید

واقعا فکر می‌کنید اشکال کسب و کارهای ۱۰۰ سال پیش وقتی به جای پول تخم مرغ ظرف شیر می‌دادند چه بوده است؟!! حالا درست است که الان این امکان وجود ندارد اما شما می‌توانید از همین ایده الگو بگیرید و مثلا به شرکتی که خدمات کامپیوتری برایتان عرضه می‌کند خدمات حسابداری ارایه دهید و به جای پرداخت ریالی یک کاری برایش انجام دهید. سیستم تهاتری به محدودیت شما کمک می‌کند.

۸. برای انواع خریدهایتان گروه تشکیل بدهید

همیشه عمده خریدن و گروهی پرداخت کردن در هزینه‌های شما صرفه جویی می‌کند. برای خرید هرچیزی که قرار است تهیه کنید به یک گروه یا دو سه نفر دیگر ملحق شوید و با خرید عمده در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید.

۹. با کمی چانه زنی بابت پرداختهای نقدی تخفیف بگیرید

هر کاسبی که به شما گفت این روزها دیگر کسی نسیه کار نمی‌کند و همه چیز نقدی است کاملا دروغ می‌گوید! هنوز بازار برای پول نقد ارزش زیادی قایل است و اگر شما درحال خرید نقدی هستید باید تخفیف بگیرید یا یک امتیاز اضافه بگیرید. چانه زنی محدودیت شما را از بین می‌برد.

۱۰. هدایای کاربردی اما ارزانتر بخرید

در هر صنف و کسب و کاری دادن هدایای تبلیغاتی برای حفظ روابط ضروری و مهم است. اما بد نیست امسال به جای خرید سررسیدهای گالینگور و زرکوب گرانقیمت یک لیوان دسته دار سرامیکی هدیه دهید. هم هزینه‌تان نصف می‌شود و هم خیلی بیشتر از آن سررسیدهای خاک گرفته و تکراری جذابیت دارد. بالاخره این هم یک روش کاهش هزینه های کسب و کار است که خوب است امتحان کنید.

" وب مک، تعالی بخش برند شماست"

برچسب ها : کسب وکار
نویسنده : فرشته قاسم آبادی
تاریخ : 1396/10/09
5
تعداد بازدید : 1426
تعداد کامنت : 0