5 جمله که هر رییسی دوست دارد بشنود

بهترینها برای هررئیس

 

برای اینکه رئیس تان متوجه ارزش شما بشود، نیازی نیسـت برنامۀ عجیب و غریبی طراحی کنید یا زیر پای همکارانتان را خالی کنید. گاهی راه حل خیلی ساده تر است. 


اگر کسب وکاری شخصی ندارید، این احتمال وجود دارد که شما و همکارانتان در تلاشی جدی برای کسب رضایت رییس تان هستید. به خصوص در محیط های کاری ای که به جای همکاری بر پایە رقابت بنا شده اند ممکن است رفتارهای ناسالم برای ربودن گوی سبقت از رقبا هم میان کارمندان شایع شود تا جایی که ممکن است کارمندان برای رشد خود دست به تخریب همکارانشان پیش رییس شرکت بزنند.


به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، اما خوب است بدانید که دیده شدن و رشد در میان کارمندان دیگر آنقدرها هم که ممکن است به نظر برسد کار سخت و طاقت فرسایی نیست.


در ادامه به پنج جمله ای خواهیم پرداخت که گفتنش شما را محبوب هر رییسی خواهد کرد:


1. من راه حلی سراغ دارم
روسا در طول روز معمولا مشکلات زیادی را از زبان کارمندان می شنوند که باید به تنهایی همە آنها را حل کنند. دفعە بعد اگر قرار بود مشکلی را بــا رییس تان در میان بگذارید راه حلش را هم پیش خودتان آماده داشته باشید. اگر راه حل شما چندان هم کامل نباشـد مشکلی نیست. صرف پیدا کردن راه حل به تنهایی نشان از ابتکار، درگیری مسئولانه شما با کار و خلاقیت شما دارد.


2. من مشکل را برطرف کردم
اگر دچار اشـتباه شدید روحیە خودتان را از دست ندهید. همە ما آدمها دچار اشتباه می شویم. اما بیکار ننشینید راه حل را پیدا کنید و پیش رییس تان بروید و بگویید «من اشــتباه کردم و خودم هم مشکل را برطرف کردم» حتی اگر امکان دارد کارهایی را که برای پیشگیری از تکرار مشکل در نظر دارید انجام دهید برای رییس تان شرح دهید. به این ترتیب تمرکز رییس تان را از اشتباه تان به مسئولیت پذیری و قابل اتکا بودن خودتان جلب خواهید کرد.


3. من این کار را انجام می دهم 
وقتی که آدم از قبل در محیطی پرفشار کار می کند به هیچ وجه دلش نمی خواهد مسئولیت بیشتری قبول کند. اما اگر از جنبه ای دیگر به موضوع نگاه کنید متوجه خواهید شد که این به واقع موقعیتی برای شماست که به رئیس تان نشان دهید که چقدر فعال هستید، چقدر میل به پیشرفت دارید و از آن دسته آدم های مشکل گشا هستید. درست است که در نتیجه باید کمی کار بیشتری انجام دهید اما حاصل این کار اضافه فوق العاده خواهد بود.


4. من می توانم کمک کنم 
پیشنهاد کمک به همکاری که دچار بن بست شده، فشار کار بیش از حدی دارد یا در شرف اخراج است نشان می دهد که شما به کارتان علاقه مند هستید و دوست دارید کار بیشتری به عهده بگیرید. چنین پیشنهادی همچنین نشان می دهد که شما به جای نگاهی خرد نگاهی کلان به کار دارید و نقشی بیش از نقش فعلی تان طلب می کنید. در نتیجه نقشی یاری گر در موسسه ای که در آن کار می کنید پیدا خواهید کرد.


5. من ایده ای دارم 
خیلی خوب است که رییس شما بداند که شما می توانید از پس حل مشکلات بربیایید و مایل هستید فراتر از انتظار عمل کنید اما وقتی که ایده ای جدید روی میز می گذارید است که درخشش شما آغاز می شود. این نشان می دهد که با دل و جان کار می کنید و متعهد هستید که برای تیم مهره ای باارزش باشید.


البته تمام آنچه گفته شد، بخشی از عملکرد کلی شما در راستای برقرار کردن و حفظ رابطه ای خوب با رییس تان است.همیشه اولین قدم این است که به رییس تان نشان دهید که هستید و از پس چه کارهایی برمی آیید. جملانی که رییس تان دوست دارد بشنود به زبان بیاورید اما نه برای اینکه ارتقا پیدا کنید بلکه برای نشان دادن اینکه شما کارمندی هستید، باذکاوت، قابل اتکا، مسئول و عضوی باارزش از یک تیم کاری.

 

نویسنده : وب مک
تاریخ : 1396/06/30
0.0
تعداد بازدید : 2243
تعداد کامنت : 0