افزایش سرعت اینترنت

اعتقادی به محدودیت شبکه‌های مجازی نداریم

وزیرارتباطات گفت: مهم ترین برنامه ما درروزهای ابتدایی کار اصلاح نظام تعرفه و اصلاح مدل کسب و کاراست و این دو موضوع با اولویت ویژه این هفته پیگیری می‌شود. در این زمینه باید تعرفه‌های سرویس‌های موبایل و خانگی را متناسب سازی کنیم و گام اول را به سمت اصلاح بازار ببریم.

آذری جهرمی در حاشیه اولین نشست هیئت دولت دوازدهم با اشاره به این که بحث سرعت اینترنت خانگی وموبایل یکی ازبحث‌های روز است، افزود: برای اصلاح سرعت اینترنت درکشور شرکت‌های اینترنتی با موانعی روبه رو هستند که مهم ترین آن‌ها  نصب دکل وسایت‌های این شرکت‌ها  درمکان‌های مناسب است تا بتوانند پوشش مناسبی داشته باشند.
در واقع برای افزایش سرعت اینترنت در کشور باید بدانیم مبانی طراحی سلولی شرکت‌های موبایل و اینترنت چگونه باید باشد و چه مشکلاتی دارند.

وی مشکل دوم دربحث توسعه اینترنت درشهرها را فیبر نوری عنوان کرد و افزود: متاسفانه فیبر نوری درحوزه شهری به قدرکافی وجود ندارد و وضعیت مناسب نیست، از این رو با مجموعه شهرداری‌ها  باید درباره استقرار دکل‌ها  جلساتی را برگزارکنیم تا بتوانیم دراین مورد به توسعه مورد نظر دست پیدا کنیم.


وی با اشاره به این که مشکل اینترنت خانگی، وجود سیم‌های مسی است، ادامه داد: هم اکنون 30 درصد خطوط اینترنت زیر دو مگ ظرفیت و کشش لازم برای توسعه را ندارد که امیدواریم با فراهم شدن بهره مندی استفاده از فیبر نوری در 8کلان شهر کشور این مشکل نیز رفع شود.


به گفته وی، پروژه فیبر نوری ظرف یک سال و نیم آینده در8کلان شهر کشور تکمیل و راه اندازی خواهد شد.
وی کاهش قیمت‌ها  در زیر مجموعه‌های این وزارتخانه را گام بعدی اقداماتش در این وزارتخانه خواند و تصریح کرد: کاهش قیمت‌ها  را دردستور کار داریم و همانطور که کیفیت را باحذف واسطه‌ها  درمسیریابی اینترنت افزایش دادیم، در ادامه قیمت‌ها  را نیزاصلاح خواهیم کرد.
وی در پاسخ به سوالی درباره شایعه ایجاد محدودیت شبکه‌های مجازی عنوان کرد: هیچ مجموعه‌ای در نظام اعتقاد به محدودیت ندارد،البته هیچ کسی هم اعتقاد به بی بند وباری ندارد.


آذری جهرمی در مورد این که توئیتر چه زمانی رفع فیلتر می‌شود،  با بیان این که وزارت ارتباطات توئیتر را فیلتر نکرده که من بگویم چه زمانی رفع فیلتر می‌شود،  خاطر نشان کرد : طبیعتا نهادی که تصمیم به فیلترتوئیتر گرفته ملاحظاتی داشته که در صورت رفع این ملاحظات موضوع حل خواهد شد.وی در خصوص این که بسیاری از مسئولان هم امروز توئیتر دارند،  اظهار کرد :خودم هم توئیتر دارم و استفاده می‌کنم زیرا ابزار مناسبی برای دیپلماسی عمومی و ارتباط با مردم دنیا و اظهار نظر در موضوعات است ضمن این که اگر فقط محدود به تلگرام شویم، استراتژی خوبی نیست. واقعیت این است که دلیل فیلتر توئیتر فقط موضوعات اخلاقی و فرهنگی نبوده و موضوعاتی بوده که به حوزه امنیت ملی ارتباط داشته و باید در مورد آن‌ها  صحبت و مذاکره کنیم،  البته قطعا تلاش می‌کنیم به این جمع بندی برسیم که توئیتر رفع فیلتر شود.

وزیر ارتباطات دولت یازدهم و رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت دوازدهم با حضور در وزارت ارتباطات به صورت رسمی مسئولیت این وزارتخانه را به آذری جهرمی سپردو گفت: سعی کنید بخش آی.سی.تی را به گونه‌ای بسازید که در شأن مردم و نظام باشد و توقعاتی را که مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری برای توسعه دارند، محقق کنید و فضای مجازی را بهبود بخشید تا یک فضای مجازی سالم داشته باشیم.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات هم گفت : افتخار بنده این است که چهار سالی که در خدمت شما بودم کار یاد گرفتم و برای تحقق اهداف دولت دوازدهم از همه ظرفیت‌های مجموعه وزارت ارتباطات استفاده می‌شود.رویه ما همان رویه قبل خواهد بود تا توسعه این بخش را با سرعت ادامه دهیم.

نویسنده : وب مک
تاریخ : 1396/05/31
0.0
تعداد بازدید : 2509
تعداد کامنت : 0