تمرکز سازمان تامین اجتماعی در حوزه گردشگری

مقارن با هفته تامین اجتماعی بازسازی هتل هما 1 مشهد


تمرکز سازمان تامین اجتماعی در حوزه گردشگری/ واگذاری ٧٠ شرکت زیرمجموعه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی


هتل شماره یک هما مشهد مقدس با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر محمد حسین مهدوی عادلی رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به مناسبت هفته تامین اجتماعی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر محمد حسین مهدوی عادلی در مراسم افتتاح و آغاز بکار مجدد هتل شماره یک همای مشهد مقدس با بیان اینکه طلسم ١٣ ساله بازسازی هتل هما شکسته شد، افزود: مقارن با هفته تامین اجتماعی و قبل از پایان دولت یازدهم بازسازی هتل هما مورد بهره برداری قرار گرفت که اتفاق مبارکی است.
وی با اشاره به صنایع گردشگری و ICT به عنوان صنایع رو به رشد جهان در آستانه انقلاب چهارم صنعتی اظهار داشت: دیگر صنایع سنتی جهان رشد آنچنانی نخواهند یافت بلکه صنعت گردشگری با توجه به فرصت های پیش آمده توسعه خواهد یافت.
رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ظرفیت های فراوان کشور در زمینه جذب گرشگر و توریسم فرهنگی و مذهبی در مشهد مقدس گفت: توریسم سلامت نیز از فرصتهای گردشگری است که سازمان تامین اجتماعی می تواند از این پتانسیل نیز استفاده کند.
دکتر مهدوی عادلی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در حوزه گردشگری ظرفیت های مهمی دارد، افزود: بازسازی هتل شماره یک مشهد مقدس یکی از این پتانسیل ها بود که با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی واستفاده از ظرفیت های داخلی انجام شد.
وی با بیان اینکه شرکت خانه سازی وابسته به سازمان تامین اجتماعی، بازسازی هتل همای مشهد(شماره یک) را برعهده گرفت، اظهار داشت: این شرکت تا حد امکان تلاش کرد در بازسازی این هتل از کالا و مهارت داخلی استفاده  کند.
رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه اشتغال بیشتر جوانان عمل کنیم، باید صنعت گردشگری محور این حرکت باشد.
دکتر مهدوی عادلی گفت: توسعه هتل شماره یک همای مشهد مقدس، فاز بعدی حرکت سازمان تامین اجتماعی در جهت استفاده از ظرفیت های گردشگری است.
وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی ٤٢ میلیون نفر در کشور را تحت پوشش دارد، افزود: این سازمان بزرگترین سازمان مردم نهاد است که دارای سرمایه اجتماعی عظیمی است.
رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی درصدد است ٧٠ شرکت زیر مجموعه این سازمان را واگذار کند و در بخش های نفت، گاز، گردشگری و ICT متمرکز شود.
دکتر مهدوی عادلی افزود: ٧٠ شرکت مورد نظر کوچک محور هستند و یا خارج از استراتژی سازمان تامین اجتماعی هستند و آماده واگذاری به شرکت های سرمایه گذار داخلی و خارجی هستند.

نویسنده : وب مک
تاریخ : 1396/05/02
0.0
تعداد بازدید : 2917
تعداد کامنت : 0